Iš viso rezultatų:
Pagrindinis

Stemplės ph-metrija (rūgšties patekimo į stemplę kiekybinis nustatymas)

Šiandieniniame gyvenime žmogus dažnai patiria stresą, jaučia nerimą, dažnai pergyvena dėl įvairių problemų, neturi galimybės reguliariai maitintis ar valgyti ekologišką maistą. Dažniausiai taip aiškinamas didėjantis sergančiųjų skaičius gastroezofaginio refliukso liga.

Žmogų vargina rėmuo ar nemalonus pojūtis gerklėje, kakle už krūtinkaulio ar duobutėje. Dažniausiai minėtus negalavimus žmonės bando gydyti rūgštį mažinančiais vaistais. Efektas būna geras, tačiau tik tam kartui, nes greitai nemalonūs pojūčiai ir vėl atsiranda. Tokiu atveju tenka kreiptis pas gydytoją, atlikti endoskopiją.
Stemplės apatinėje dalyje, prie pat skrandžio randama smulkių žaizdelių – erozijų. Tai erozinio gastroezofaginio refliukso forma. Deja, pakitimus pavyksta rasti tik pusei sergančių šia liga. Kita pusė, kurie serga neerozine ar atipine ligos forma endoskopinio tyrimo metu pakitimų nerandama.
Būtent čia ir yra naudinga stemplės ph-metrija.
Plonas mikrozondas su davikliu „pakabinamas“ stemplėje ir rūgšties kilimo epizodai specialiu kaupikliu registruojami visą parą. Tyrimo metu nėra jokių apribojimų maistui ar darbinei veiklai. Žmogus ištiriamas kuo natūraliausiomis sąlygomis, būtent todėl duomenys yra tokie tikslūs. Kompiuterinių sistemų pagalba rezultatai analizuojami tik praėjus parai laiko.
Šiuo metu tai pats tiksliausias metodas nustatyti refliukso ligą. Dažnai tenka ilgai gydyti ryklės ar bronchų ligas (sausą kosulį), kurias sukelia rūgštus refliuksas.
Šiaulių krašte stemplės ph-metrija atliekama tik Svalbono klinikos virškinimo ligų diagnostikos ir gydymo centre, adresu: Tilžės g. 11 a, Šiauliai, tel. (8 41) 39 00 73 arba 8 610 44 8 44.